Sportovní prohlídky

Lékařské sportovní prohlídky nám pomohou určit jaká sportovní zátěže je pro jednotlivce vhodná tak, aby si sportem nepoškodil zdraví nebo nenarušil zdravý tělesný vývoj. Na základě této prohlídky tělovýchovný lékař poradí, jak minimalizovat rizika a případně kompenzovat zátěž. Z tohoto důvodu je testování vhodné nejen pro ty, co sportují závodně, ale i pro rekreační sportovce.

V Centru pohybové medicíny spolupracujeme s předními českými sportovními kluby, svazy, ale i jednotlivými sportovci, pro které děláme povinné sportovní prohlídky

A protože na zdraví záleží, tělo sportovce musí být připraveno na pravidelnou tréninkovou zátěž, aby ji bez komplikace zvládlo. Díky naším prohlídkám se společně ujistíme, že Vaše srdce a oběhový systém funguje správně i při maximální zátěži.

Na základě této prohlídky tělovýchovný lékař poradí, jak minimalizovat rizika a případně kompenzovat zátěž. Z tohoto důvodu je testování vhodné nejen pro ty, co sportují závodně, ale i pro rekreační sportovce.

Spolupracujeme s předními českými sportovními kluby, svazy, ale i jednotlivými sportovci.

U nás nejde jen o razítko pro klub. U nás jde především o Vaše zdraví!

Můžete si u nás vybrat z následujících zátěžových testů:

Spiroergometrie (90 min.)

  • Tento zátěžový test probíhá na kole, kdy klientovi monitorujeme plicní ventilaci, srdeční frekvenci, spotřebu kyslíku a vydechovaný oxid uhličitý.
  • Cena: 4 000 Kč

Ergometrie (60 min..)

  • Zátěžový test probíhá na kole a umožňuje sledovat práci srdce při zátěži.
  • Cena: 2 500 Kč

Základní sportovní prohlídka pro děti do 140 cm (30 min.)

  • Sportovní prohlídka pro děti pod 140 cm.
  • Cena: 1 600 Kč

 

Sportovní prohlídky probíhají v budově Mechanika II (Walterovo náměstí 329/3).

Základní informace pro klienta před plánovaným zátěžovým testem.