Fyziofitness tréninky

Fyziofitness tréninky probíhají pod individuálním vedením našeho trenéra na moderních posilovacích přístrojích. Cílem těchto tréninků je nejen zvýšení sportovní výkonnosti, ale i kompenzace jednostranné sportovní zátěže, a tím působí jako prevence před zraněním. Všechny tréninky probíhají podle principů Dynamické neuromuskulární stabilizace®(DNS) profesora Pavla Koláře – při každém cviku se dbá na přesnou polohu každého kloubu a na aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře. Touto metodou se optimalizuje distribuce vnitřních sil působící na páteř a klouby, a pohyb se tak stane šetrný vůči tělu i při vysoké zátěži.

V Centru pohybové medicíny si může klient vybrat mezi individuální tréninky nebo skupinovými kruhovými tréninky.

Individuální tréninky

Individuální tréninky Vám sestavíme na míru tak, aby zátěž odpovídala Vaší kondici a zdravotnímu stavu a tréninky dopomohly k splnění Vašich cílů – ať už chcete zvýšit svou sílu, výdrž, zkontrolovat správné provedení cviků nebo potřebujete kompenzovat jednostrannou zátěž. Během tréninku se naučíte provádět cviky a pohyb tak, aby byly respektovány biomechanické a neurofyziologické principy Vašeho těla. Touto optimalizací pohybu nejen významně snížíte pravděpodobnost zranění, ale dosáhnete i maximální síly a rozsahu pohybu ve sportu, kterému se věnujete.

K individuálním tréninkům doporučujeme každému sportovci komplexní analýzu pohybového aparátu, o které se můžete dočíst podrobněji zde. Díky této analýze je možné identifikovat komplexní pohybový stav sportovce a na základě výsledků tomu uzpůsobit trénink.

Kruhové tréninky

Kruhový trénink je zaměřený na zvýšení fyzické kondice, svalové síly a zlepšení koordinace. Tyto tréninky jsou vedeny dle principů Dynamické Neuromuskulární Stabilizace® a maximální kapacita 4 osob umožňuje trenérovi dohlížet u každého zvlášť na správné provedení jednotlivých cviků na stanovištích.

Komplexní analýza sportovce

Analýza sportovce je vhodná jak pro vrcholové tak amatérské sportovce. Z těchto testů získáme vstupní data, která nám umožní objektivně posoudit pohybové schopnosti, limity a stereotypy, ze kterých vznikají nejrůznější dysbalance, zranění a bolesti při daném pohybu (sportu). Na základě těchto testů je doporučena další péče, nejčastěji ve formě individuálních tréninků formovaných na míru stavu pohybového aparátu sportovce a sportu, kterému se věnuje.

Analýza obsahuje:

  • 3D Analýza páteře (Moire)
  • Pedoscan (zobrazení tlaku nohou). Vyšetření probíhá ve stoji a během konkrétního pohybu potřebného pro daný sport (golfový, švih, úder raketou, běh, hokejový úder, atd.)
  • Videodokumentace reálného pohybu
  • Testování izometrické zátěže síly a rozsahu pohybu na strojích DAVID
  • InBody (analýza složení těla)
  • Zátěžová diagnostika (spiroergometrie – test fyzické zdatnosti)