Psychoterapie

Rádi bychom Vám představili naši lékařku a psychoterapeutku v jedné osobě.

Jmenuji se Iva Jaklová. Jsem rehabilitační lékařka s letitou praxí, aktuálně v přípravě na atestaci z psychosomatiky. Zároveň mám letitou individuální i skupinovou psychoterapeutickou sebezkušenost převážně u jungiánských psychoterapeutů v Čechách i v zahraničí. V zahraničí jsem absolvovala též sebezkušenost a teorii v sandplay terapii. Byla jsem frekventantkou výcviku v analytické psychologii, nyní jsem na počátku výcviku v katatymně imaginativní psychoterapii. V nedávné minulosti jsem provozovala vlastní psychoterapeutickou praxi pod vedením jungiánského supervizora.

Pracuji převážně naslouchajícím rozhovorem dvou svébytných osobností. Plně respektuji potřeby, témata a směřování klienta. Vnímám se jako převozník, pomocník na cestě k dosažení Vašeho životního tvaru. Při vzájemném setkávání ráda využiji Vaše sny, kresby, výtvory, pohyb – vždy je jen na Vás, co do terapie chcete přinést, co chcete, potřebujete sdílet.

Smysluplnou terapii vnímám jako déledobější, pravidelné setkávání, jehož časové ohraničení řídíte Vy. Snažím se vytvořit vzájemný oťukávací prostor ohraničený pěti úvodními setkáními, po kterých se dohodneme, zda si navzájem dáváme smysl, zda chceme pokračovat.

Setkání trvají 60 min., ideálně probíhají ve stejný čas jedenkrát týdně.

Důvody, pro které je vhodné vyhledat psychoterapeuta, zahrnují jednoduše řečeno nesoulad mezi tím, co byste v tuto chvíli chtěli, potřebovali, po čem toužíme a tím, co se Vám nabízí, je k dispozici. Takový nesoulad vede k vnitřnímu konfliktu. Jedině vy sami jste experty na jeho řešení. Může se však stát, že konflikt nabyde takového rozměru, že vás doslova zahltí a vy přes les nevidíte jednotlivé stromy, ztratíte cestu, tápete v mlze. V takovém případě je osvobozující promluva s nestranným, nezaujatým posluchačem, jenž přinese pohled zvenčí, vidí věci, které již nejste schopni zahlédnout, položí tu správnou otázku.

Pokud jste:

  • nespokojeni, neveselí, životem uondaní,
  • cítíte v sobě napětí, ať již vysvětlitelné či nikoli,
  • máte vracející se tělesné obtíže, které moc nedávají smysl,
  • chtěli byste to mít v životě jinak, ale nějak nemůže najít cestu ze stereotypu,
  • nebo prostě jen chcete zkusit, zda by život nemohl mít lepší tvar,

obraťte se na mne, ráda Vás vyslechnu a uvidíme. Kdo nic nezkusí, málo toho získá.

Těším se na setkání,

MUDr. Iva Jaklová

 

Cena vstupního / kontrolního vyšetření: 1500 Kč