FIT KID sport (8-15let)

Kurz kompenzačního cvičení pro sportující děti ve věku 8–15 let, vytvořený na základě principů Dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS) profesora Pavla Koláře.

Cílem tohoto specializovaného kurzu je naučit sportovce správné pohybové a dechové stereotypy potřebné pro jejich konkrétní sport a tím zaručit bezproblémový tělesný vývoj a předcházet zdravotním problémům z přetížení. Právě u dětí a mládeže se následky sportovního přetížení projevují bolestmi pohybového aparátu, zhoršením výkonu a nezřídka i předčasným ukončením sportovní kariéry.

V rámci našeho cvičení se dbá na přesnou polohu v každém kloubu a na integraci hlubokého stabilizačního systému páteře do složitých sportovních pohybů. Tím se optimalizuje distribuce vnitřních sil působících na páteř a klouby a vzniklý pohyb se stane i při vysoké sportovní zátěži šetrný vůči tělu. Právě z tohoto důvodu známí sportovci jako Jaromír Jágr, Ondřej Synek, Tomáš Berdych nebo Ester Ledecká již integrovali principy DNS do svého tréninku.

Nabízíme tříměsíční program vedený fyzioterapeutem Centra pohybové medicíny Pavla Koláře, který je vytvořen na míru konkrétnímu sportu. Lekce probíhají v našich prostorách na Waltrovce nebo na Chodově, popřípadě i přímo v klubu a přítomnost dětského trenéra je samozřejmě vítána. V rámci kurzu lze také objednat kompletní kineziologický rozbor sportovce, který popíše stav pohybového aparátu, jeho možnosti a stanoví potencionální rizika s ohledem na vykonávanou sportovní aktivitu.

Objednejte Váš sportovní klub nebo skupinu sportujících dětí vyplněním objednávkového formuláře. My se Vám ozveme a společně se domluvíme na podrobnostech kurzu.

 

Ceník:

Individuální kineziologický rozbor sportovce                                                     1 500 Kč/osoba

Tříměsíční skupinový kurz v CPM  (12×60 minut, max. 7 dětí)                           3 900 Kč/osoba

Kurz v prostorách sportovního klubu (12×60 minut) (max. 15-18 dětí)               od 36 000 Kč